Kılıçoğlu Makina, 1992 yılında, Kılıçoğlu Torna adıyla kurulmuş, 1994 yılında ise bugünkü ticari unvanını almıştır. Bugün gelinen noktada, toplam 2.500 m² kapalı alanda, en güncel teknolojileri kullanarak, tekstil sektörü başta olmak üzere; deri, ayakkabı, çanta, ambalaj, kırtasiye vb. sektörlerde kullanılan her türlü metal aksesuarı otomatik olarak çakan makineleri tasarlayıp standartlara uygun şekilde üretmekte ve satış sonrası servis desteği vermektedir.


Kılıçoğlu Makina, kuruluş tarihinden bu yana yenilikçi anlayışı ile üründe ve hizmette kaliteyi daima ön planda tutmuş, bugün de, bu prensiplerinden ödün vermeksizin çalışmalarını sürdürmektedir. Çakma sayısı, gövde yapısı, sağlamlık, kolay kullanılabilir olması, performansı ve uygun fiyat ve ödeme koşulları gibi üstün özellikler makinelerimizi piyasada en çok tercih edilen makineler durumuna getirmiştir. 

Aksesuar çakma makineleri alanında yurt içinde büyük bir paya sahip olan Kılıçoğlu Makina, son dönemde yurt dışı satışlarına da ağırlık vermiştir. 


Kılıçoğlu Makina; tekstil, deri, ayakkabı, çanta, şemsiye vb. sektörlerde çakma ve perçinleme işlemi olan her türlü aksesuarın otomatik olarak çakılması konusunda özel makine tasarımları yapma yeteneğine sahiptir. 


Kılıçoğlu Makina’nın ürünleri CE standartlarına ve ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi standartları uygun olarak tamamen kendi üretimlerimiz olduğu için bakım, tamir ve onarımda uzmanlaşma ile doğru, hızlı ve uygun fiyatla müdahale imkânı sunmaktayız. Tüketici haklarının korunması gerçeği ile hareket eden firmamız, ürettiği tüm ürünlerin kalitesini en üst seviyeye taşıyabilmek için sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir kalite anlayışına sahiptir. 


Kılıçoğlu Makina, faaliyetlerini yürütürken çevre ve toplum sağlığının korunmasına büyük önem vermekte ve bunun gereklerini ulusal ve uluslararası standartlara göre yerine getirmektedir. Şirketimiz, kalite yönetim sistemini zamanın şartlarına ve teknolojik gelişmelere uygun olarak sürekli geliştirmektedir.

Vizyon

Şirketlerimizin piyasada edinmiş olduğu güvenilir ve istikrarlı yapısından ödün vermeden, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde sürekli gelişen ürün ve hizmetlerini, kalitesinden, güvenilirliğinden ve prensiplerinden ödün vermeden yurtiçi ve yurt dışında geniş kitlelere sunmaktır.

Misyon

KMS Grup’a göre başarı, kalite prensiplerinden ödün vermeden yürütülen sürekli ve sistemli çalışmadır. Ülkemizde ve dünyada tekstil aksesuarları ve bunları çakan makinelerin üretimi konusunda öncü bir kurum yapısına kavuşarak, bilgi, birikim ve gelişme azmimizi tüm dünya insanlarının faydası için kullanmaktadır